Mobile menu
Kulatý stůl 04, CED_observer 04: Digital Theatre, Digital Audience?

Kulatý stůl 04, CED_observer 04: Digital Theatre, Digital Audience?

Výzkumná laboratoř CED_observer ve spolupráci s Knihovnou a archivem Centra experimentálního divadla si vás dovolují pozvat na čtvrté z řady nepravidelných diskusních setkání – kulatý stůl na téma Digitální divadlo, digitální publikum?

Setkání se uskuteční u příležitosti právě probíhající laboratoře CED_observer 04, která se tento semestr v CEDu realizuje již počtvrté a nese název Vrstvení těla: tělesnost v digitální kultuře. Skupina osmi studujících různých vysokých a středních škol se společně s provázející výtvarnicí a scénografkou Andrijanou Trpković zabývají tématy spojenými s umělou inteligencí, virtuální realitou a digitálními technologiemi a médii, které v druhé části stáže zpracují ve svébytném umělecko-teoretickém projektu. Spojení umělecké tvorby a digitálních technologií je jedním z aktuálních trendů nejen v divadelním poli. 

O tom, jak lze uvažovat o divadle a publiku v kontextu digitální kultury a o digitálních technologiích v divadelním provozu budeme hovořit v pátek 6. května 2022 od 15:00 na Sklepní scéně CED.

 

diskuse proběhne v anglickém jazyce

 

Ke kulatému stolu zasednou:

Viviane Lennert: koordinátorka komunikace a marketingu v institutu Academy for Theatre and Digitality v Dortmundu. Ve svém příspěvku představí instituci Academy for Theatre and Digitality, umělecké projekty jejích absolventů a krátce pohovoří o digitálních technologiích v kontextu umění.

Katie Hawthorne: badatelka v oblasti divadla a digitálních technologií, provedla disertační výzkum na téma "Contextualising Liveness: Digitally Distributed, Digitally Mediated and Digitally Located Theatre in Edinburgh and Berlin, 2017-2019", který obhájila na University of Edinburgh.

Hovořit se bude o podstatě konceptu “liveness” (živost) v digitální performanci a jakým způsobem podmínky digitální performance ovlivňují a určují diváka. 

 

Moderuje Jakub Liška.

english