Mobile menu
AudioCafe

AudioCafe

Projekt Fakulty sociálních věd Masarykovy univerzity, Centra experimentálního divadla a Českého rozhlasu s fokusem na současnou audio-dokumentární tvorbu.

V roce 2019 Centrum experimentálního divadla (CED) ve spolupráci s partnery zahájilo sérii soustředěných poslechů současných audio-dokumentů. Nedílnou součástí poslechových večerů jsou také debaty s autory a dramaturgy, jak o tématu, tak o formě.

Podzim 2022: Překonávání hranic

Šest večerů Audiocafé se koná vždy v úterý o 20:00 v kavárně provázek.bar.

27. 09. 2022: Včelaři
Odkaz
04. 10. 2022: Berka se rozhodl zemřít
Odkaz
25. 10. 2022: Tikot aneb Lenka 13 až 33
Odkaz
15. 11. 2022: V mongolské stepi uprostřed léta
Odkaz
22. 11. 2022: Spíš nespíš
Odkaz
06. 12. 2022: Peklíčko
Odkaz

 

Autory projektu jsou farář a dokumentarista Jan Hanák a rozhlasová redaktorka a dokumentaristka Martina Pouchlá.

Jan Hanák

Jan Hanák je kněz, dokumentarista. Farář malého venkovského společenství na jižní Hané a s jistou nadsázkou tří brněnských divadel, brněnského veřejného prostoru a jedné vyškovské benzinky. Studoval teologii, žurnalistiku a sociologii. Těžiště jeho tvorby spočívá v dokumentu, ale natočil i několik publicistických cyklů. Svůj první celovečerní dokument Oko bez světla se nepotěší natočil v roce 2006 (oceněn na festivalu Arts&Film Telč 2007). V roce 2014 představil druhý celovečerní dokument Ostrov Jura, s podtitulem O těžkém životě vizionářů a těžkém životě s nimi. Aktuálně v autorském týmu připravil pro Českou televizi třináctidílný dokumentární projekt Zakázaný Bůh. V rozhlasové tvorbě prozatím nejvíc zaujal dokumentem Diptych (první cena na festivalu Prix Bohemia Radio 2016) a pak dokumenty Roztančená oficína a Poločas návratu (nominovány do finále Prix Bohemia Radio 2018 a 2019). Spolupracoval rovněž na několika divadelních inscenacích, například Evangelium svatého Lukáše. Na rovinu. s režisérem J. A. Pitínským jako poradce a ne/herec. Byl rozhlasovým moderátorem, jedním z moderátorů profilových rozhovorů Před půlnocí na ČT24, v divadle Husa na provázku moderoval debaty Kabinet Havel, Husa Klub, Café Republika, Café Revoluce. Vyučuje audiožurnalistiku a audio/audiovizuální dokument na Katedře mediálních studií a žurnalistiky FSS MUNI v Brně. Snaží se být občansky aktivní, patří například k myšlenkovým tvůrcům brněnské Poutě smíření.

Martina Pouchlá

Martina Pouchlá je moderátorka, reportérka a dokumentaristka. Vystudovala sociologii a mediální studia na Masarykově univerzitě, kde externě přednáší rozhlasovou žurnalistiku. Od roku 2010 spolupracuje s Českým rozhlasem, kde nyní působí jako redaktorka publicistiky a pokrývá témata o vědě, technice či náboženském životě v Česku. Její hlas můžete nejčastěji slyšet na stanici Český rozhlas Plus. Za svou práci získala Prix Bohemia, Åke Blomström Award a nominaci na Prix Europa.

english