Mobile menu
Divadelní třída CED

Divadelní třída CED

Centrum experimentálního divadla v sezoně 2022/23 otevírá své brány mladým zájemcům o divadlo – o jeho rozmanité formy, složky a přesahy. Pravidelné hodiny každou středu na Studiu CED pod vedením lektorky Terezy Chvátalové.

Sezona 2022/23

Centrum experimentálního divadla
Zelný trh 9, Brno

Každou středu (mimo svátky) v čase 17.00–18.30

Lektorka: Tereza Chvátalová

Nechápeš, proč to nechápou. Chceš pochopit? Naučit se nechápat? 

Tvorba – Objevování – Úhly pohledu – Řemeslo – DIVADLO!!!

 

Miluješ divadlo, ale nejsi úplně na klasiku? Ne a ne narazit na ten pravý dramaťák?
Je ti mezi 14–18 lety?

Centrum experimentálního divadla sdružuje tři unikátní scény, které se nebojí odvážných projektů: Divadlo Husa na provázku, HaDivadlo a Terén. A teď otevírá své brány také mladým zájemcům o divadlo – o jeho rozmanité formy, složky a přesahy! 

Každý týden tě bude čekat zkoumání a objevování divadla ze všech možných stran. Dramatický text, jevištní pohyb i slovo, herecká akce – to vše nás dovede k vlastnímu osobitému představení, které na konci sezony uvedeme na Sklepní scéně CED. A k tomu navíc setkání s divadelními osobnostmi, hry, zábava a diskuze s lidmi, co to mají podobně jako ty. Součástí společné cesty sezonou bude občasná návštěva vybraných představení domácích scén. V divadle jako doma.

Tak přijď ve středu 21. září 2022 v 17.00 do Studia CED na první setkání Divadelní třídy CED a rozhodni se!

Kapacita je maximálně 15 účastníků, pokud se chceš přihlásit rovnou, aby tvé místo bylo jisté, můžeš tak učinit tady.

Cena kurzovného za účastníka je 2 600 Kč za celý školní rok. Sleva pro členy Klubu mladých diváků Brno – cena 2 200 Kč. Instrukce k platbě předáme po první hodině 21. září 2022.

Více informací přímo u lektorky Terezy Chvátalové: terezachv@seznam.cz

Tereza Chvátalová

Tereza Chvátalová
Tereza Chvátalová

Tereza je absolventkou Katedry výchovné dramatiky na DAMU, kam ji přivedl celoživotní zájem o divadlo, ale i vzdělávání. Už za studií působila jako učitelka dramatické výchovy na ZUŠ i v DDM, divadelní lektorka v Divadle D21 a lektorka různých workshopů. Přes vedení rozličných skupin se nejvíce zhlédla v divadelním lektorství, které umí propojovat svět divadla a diváků, bořit hranice. V Brně se s ní tak můžete setkat třeba v HaDivadle nebo Divadle Polárka.

PDF
Leták ke stažení
Stáhnout
english