Mobile menu
Edition Limited

Edition Limited

CED iniciovalo vytvoření velkoformátového obrazu, který upozorňuje na alarmující změny klimatu. Obraz byl trvale umístěn na budovu CED v Petrské ulici.

Ve dnech 20.-27. září 2019 se uskutečnil tzv. Týden pro klima. V jeho rámci došlo ke slavnostnímu odhalení velkoformátového obrazu s názvem Edition Limited, který vznikl z podnětu CED. Jeho autorem je brněnský street-artista, sprejer a writer, který tvoří pod označením TIMO. Obraz byl instalován v Petrské ulici na budovu areálu CED.

TIMO

Timo je pseudonym brněnského street-artisty, sprejera a writera. Graffiti tvoří přibližně od roku 1997, kdy studoval na střední škole SŠIPF v Brně Komín. Později vystudoval Fakultu výtvarných umění VUT v Brně.

Na veřejná místa píše krátké básničky či slogany nebo zpracovává ucelené rozměrné plochy. Ve svých dílech někdy upravuje loga firem, např. logo obchodního řetězce Albert pozměnil na ukazatel na vídeňskou galerii Albertina, logo Home Creditu namaloval v brněnském podchodu s pozměněným sloganem „Home Less, s námi na to máte“, logo televize Nova na Hovna, logo Policie na Poezie. Díla na legálních plochách odkazující na Albert a Home Credit musela být na přání dotyčných firem zamalována. Díla realizuje na legálních i ilegálních plochách.

Od ledna do února 2014 se v brněnské galerii OFF Format konala Timova výstava nazvaná Indoor adventure. Na podzim 2017 měl výstavu surrealistických snových děl v pražské galerii Pro arte nazvanou Napiš, vystavoval také v jihlavské Oblastní galerii. Na přelomu let 2017 a 2018 vyřezal sedm reliéfů sov na stromech v židenickém Parku Bohumila Hrabala. V roce 2018 namaloval sadu brněnských vánočních hrnků.

V brněnských ulicích už realizoval přes 500 děl.

Příležitostně spolupracuje s Divadlem Husa na provázku, pro které vytvořil např. velkoformátový obraz současného českého prezidenta Miloše Zemana s nápisem „Prezident může být kdokoliv“, což je autentický výrok Miloše Zemana.

english