Mobile menu
Encounter/Setkání 2019

Encounter/Setkání 2019

Spolupráce s Divadelní fakultou JAMU na mezinárodním festivalu divadelních škol.

Jedinečnost mezinárodního festivalu divadelních škol s téměř třicetiletou tradicí spočívá v tom, že hlavními organizátory jsou studenti Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Myšlenka samotného festivalu vznikla z potřeby zakladatelů Setkání/Encounter setkávat se s dalšími divadelními profesionály a studenty divadelních škol a vytvořit z města Brna centrum kulturního dění. Festival se zaměřuje na talentované mladé umělce z uměleckých akademií a univerzit z celého světa.

V roce 2019 bylo v areálu CED uvedeno celkem pět představení:

My anxiety pax a weapon / Krakow, Polsko (Velký sál) Inscenace vychází z díla současného polského spisovatele Mateusze Pakula, laureáta a několikanásobného finalisty ceny Gdyně Drama. Jeho hry jsou uváděny v celém Polsku, některé byly přeloženy do angličtiny, němčiny, češtiny, španělštiny nebo ukrajinštiny. Inscenace My anxiety pax a weapon se dotýká důležitého problému a současně i hrozby moderního světa, totiž znečištění přírody. Nikoliv však jen v rámci ekologie a třídění odpadu.

Datum konání: 2. 4. 2019 v 15.00 a 2. 4. 2019 v 17.30

Accordance! / Bratislava, Slovensko (Velký sál) Inscenace Accordance! byla vytvořena jako jakási politická aktivita. Čerpá inspiraci z románu Dominika Tatarky Démon súhlasu, který popisuje a kritizuje propagandu komunistické éry a kombinuje ji se současným zneužíváním dezinformací a podvodů pro politické zisky. Cílem inscenace je prozkoumat tyto staré i nové démony a jejich dopad na lidi. Děj se odehrává v imaginární zemi, v níž najdeme podobnosti s komunistickou érou Československa i s některými současnými totalitními státy. Probudili jsme se v zemi, jejíž podobnosti s realitou nemusí být náhodné. Od nás všech se očekává souhlas! „Prostě děláš, co ti říkají, a budeš v pohodě. Ideály nejsou tvoje starost. Jen kývni hlavou a dělej, co máš.“

Datum konání: 3. 4. 2019 v 17.30

Romulus the Great / Graz, Rakousko (Velký sál) Když se Řím řítí do záhuby, jsou zde dvě možnosti, co udělat: čelit neodvratitelné smrti nebo utíkat pryč. Setkat se s koncem, nebo si klidně vychutnat poslední vejce k snídani. Žádné zprávy nemohou změnit svět. To mohou pouze činy, které se staly předtím, než ony zprávy dorazily. Spravedlnost, drahý příteli, to je příšerná věc. Režisérka Claudia Bossard vytvořila inscenaci, ve které se prostřednictvím textu snaží reflektovat aktuální politickou situaci a kulturu masmédií, ve které teď žijeme.

Datum konání: 4. 4. 2019 v 17.00 a ve 20.00

Závěrečný ceremoniál Důležitou součástí mezinárodního festivalu divadelních škol je i prestižní Slavnostní ukončení. Závěrečný ceremoniál 29. ročníku festivalu Setkání/Encounter 2019 se uskutečnil ve Velkém sále Divadla Husa na provázku. Datum konání: 6. 4. 2019 v 19.00

english