Mobile menu
Kulatý stůl CED 07 & Divadelní svět Brno 2024 (Ne)možnosti divadelní kritiky II

Kulatý stůl CED 07 & Divadelní svět Brno 2024 (Ne)možnosti divadelní kritiky II

24/5/2024

13.00-15:00

Divadlo na Orlí / hlavní scéna

vstup volný

Otevřené fórum v rámci festivalu Divadelní svět Brno 2024 představuje multioborový prostor pro diskuzi a reflexi aktuálních témat spojených s veřejně financovaným divadelním uměním v České republice. Při setkání se zaměříme na problematiku pozice divadelní kritiky a publicistiky v kontextu dotačních řízení Ministerstva kultury ČR.


Během prvního ze dvou diskusních bloků budeme debatovat o roli divadelní kritiky a publicistiky při hodnocení uměleckých děl, transparentnosti dotačních procesů i sestavování členstva komisí.

Ve druhém bloku se budeme věnovat konkrétní žité zkušenosti tvůrců a tvůrkyň, kteří dotačními procesy MK ČR prošli, a vlivům těchto procesů na podmínky současné divadelní tvorby. Událost je určena odborné obci, umělcům/umělkyním, divadelním kritikům/kritičkám, zástupcům/zástupkyním institucí, studentům/studentkám a všem zájemcům/zájemkyním o podmínky současné divadelní scény.

 

Debatu pořádá Centrum experimentálního divadla ve spolupráci s Janáčkovou akademií múzických umění a festivalem Divadelní svět Brno ve volné návaznosti na sérii nepravidelných setkání tzv. Kulatých stolů CED.

english