Centrum experimentálního divadla, p. o.

EN FR

Činností Projektu CED je vyhledávání a podpora vznikajících kvalitních uměleckých aktivit a to zejména divadelních. To zahrnuje zejména organizování festivalů, velkých divadelních akcí, vystoupení domácích a zahraničních umělců, provozování výstavní galerie a knihovny spojené s archivem.

Novinky


Projekt CED - MAČ 2018: Gruzie míří na Provázek

Festival Měsíc autorského čtení je literárním svátkem v pěti městech střední Evropy po celý červenec. V Brně, Košicích, Ostravě, Lvově a Wroclawi se každý jeden den představují dva autoři, vždy jeden domácí a jeden z hostující země toho roku. Tou bude letos právě Gruzie a její literatura.

Projekt CED - VÝSLEDKY PROENTRÉE 2017

Z celkem přihlášených 10ti projektů, do kterého se zapojili studenti a čerství absolventi DAMU, JAMU, FF MU, VŠMU i Akademie umění v BB, jsme samozřejmě museli vybrat jeden jediný, který bychom rádi zrealizovali na sklepní scéně CED. Porota se téměř jednohlasně rozhodla pro realizaci představení čerstvých absolventek DAMU, a to Terezy Volánkové a Sáry Arsteinové a jejich "Autorské dokumentární pohádky o prarodičích"*. Těsně v závěsu za vítězkami, tedy na druhém místě, skončil projekt studentů JAMU, a to *Anny Chrtkové, s názvem "Van Gogh aneb Zasebevražděný společností"*. Tímto se tedy jejich projekt stává tzv. náhradním, kdyby se z jakéhokoliv důvodu nepodařilo projekt vítězný zrealizovat. Mockrát všem děkuji za hojnou účast a přejeme hodně uměleckých úspěchů!

Projekt CED - Zrušené představení Deadline (a cibule), aneb O prokrastinaci a jiných běsech 12. 5. 2017

Vážení diváci, z důvodu zdravotní indispozice jednoho z účinkujících jsem nuceni zrušit květnovou reprízu představení Deadline (a cibule), aneb O prokrastinaci a jiných běsech 12. 5. 2017. Věřím, že najdeme termín na jeho červnovou náhradu.

Projekt CED - Program festivalu Divadelní svět Brno v rámci Centra experimentálního divadla

Mezinárodní festival Divadelní svět Brno nabízí divákům inscenace význačných zahraničních souborů a samozřejmě také to nejzajímavější z české divadelní scény. Žánrově pestrou přehlídku od činohry po pohybové divadlo, od klasických her po alternativní performance doplňují četné doprovodné akce, jako jsou výstavy, workshopy, dětské dílny či koncerty.

Projekt CED - Zrušení představení Pokus o vytvoření osobnosti ze sebe sama

Vážení diváci,

 

dnešní představení (22. 4. 2017) Pokus o vytvoření osobnosti ze sebe sama se z důvodu nemoci ruší. Zakoupené vstupenky je možno vrátit na pokladně CED.

 

Děkujeme za pochopení