Centrum experimentálního divadla, p. o.

EN FR

Činností Projektu CED je vyhledávání a podpora vznikajících kvalitních uměleckých aktivit a to zejména divadelních. To zahrnuje zejména organizování festivalů, velkých divadelních akcí, vystoupení domácích a zahraničních umělců, provozování výstavní galerie a knihovny spojené s archivem.

Novinky


Projekt CED - Obnovená premiéra Zpráva o zázraku (Josef Toufar)

Milí diváci, s radostí Vám oznamujeme, že obnovujeme inscenaci Zpráva o zázraku (Josef Toufar), která vznikla v rámci projektu ProEntrée. Na premiéru se můžete těšit 12. ledna a hneď poté na reprízu 13. ledna. Vše se koná na sklepní scéně v 19.30h. Tešíme se na Vás.

Projekt CED - ZRUŠENÍ PŘEDSTAVENÍ DEADLINE (A CIBULE) - 2.11.2017

Představení Deadline (a cibule), aneb O prokrastinaci a jiných běsech je bohužel z důvodu onemocnění jednoho z účinkujícich ZRUŠENO! Za komplikace se všem omlouváme. Vytrvale hledáme náhradní termín, ktorý hned zveřejníme na našich stránkach.

Projekt CED - Reflexe k inscenaci Patrika Bouška: VAN GOGH : OBRAZ

Autor: Petr Theodor Pidrman

Psáno z reprízy 10.9.2017

Projekt CED - MAČ 2018: Gruzie míří na Provázek

Festival Měsíc autorského čtení je literárním svátkem v pěti městech střední Evropy po celý červenec. V Brně, Košicích, Ostravě, Lvově a Wroclawi se každý jeden den představují dva autoři, vždy jeden domácí a jeden z hostující země toho roku. Tou bude letos právě Gruzie a její literatura.

Projekt CED - VÝSLEDKY PROENTRÉE 2017

Z celkem přihlášených 10ti projektů, do kterého se zapojili studenti a čerství absolventi DAMU, JAMU, FF MU, VŠMU i Akademie umění v BB, jsme samozřejmě museli vybrat jeden jediný, který bychom rádi zrealizovali na sklepní scéně CED. Porota se téměř jednohlasně rozhodla pro realizaci představení čerstvých absolventek DAMU, a to Terezy Volánkové a Sáry Arsteinové a jejich "Autorské dokumentární pohádky o prarodičích"*. Těsně v závěsu za vítězkami, tedy na druhém místě, skončil projekt studentů JAMU, a to *Anny Chrtkové, s názvem "Van Gogh aneb Zasebevražděný společností"*. Tímto se tedy jejich projekt stává tzv. náhradním, kdyby se z jakéhokoliv důvodu nepodařilo projekt vítězný zrealizovat. Mockrát všem děkuji za hojnou účast a přejeme hodně uměleckých úspěchů!

Festivaly24.5.2018 - 30.5.2018:
Divadelní svět Brno 2018