Mobile menu
Festival Dny polské kultury v Brně: Koncert jazzového Sny Tria

Festival Dny polské kultury v Brně: Koncert jazzového Sny Tria

9. dubna 2024 v 19:00
Sklepní scéna Divadla Husa na provázku,
Zelný trh 9

Vstup volný

 

Jazzové Sny Trio z Poznaně

Sny znamená v polštině sny stejně jako v češtině. Sny jsou instrumentální trio z Poznaně. Kapelu založili profesionální hudebníci, kteří jsou zároveň blízcí přátelé. Vypráví příběhy a dojmy prostřednictvím široké palety zvuků: prostorných a hlubokých vrstev syntezátorů, basy a klavíru, živých a aktivních rytmů bicích a jazzových melodií trubky a křídlovky. Každá skladba je specifickým obrazem, který členové kapely společně skládají, aby posluchačům poskytli koncert, který si budou pamatovat jako sen, z něhož se nebudou chtít probudit. Přestože nemají rádi, když se k jejich hudbě přistupuje s předsudky, a proto se neradi ztotožňují s nějakým hudebním stylem, dá se říct, že jejich hudba je ovlivněna nu-jazzem, melodickou fúzí, etnem, elektronikou, ambientem, house music, moderním jazzem i impresionismem. Na začátku roku 2024 vydali své EP veřejně dostupné na internetu. V blízké budoucnosti plánují svou hudbu co nejvíce sdílet a vytvářet svůj jedinečný styl.

Členové kapely:

Kajetan Sobieraj – křídlovka

Denně hraje jazzovou hudbu a obklopuje se novými příležitostmi k improvizaci, kdekoli a kdykoli může. Jeho hra se vyznačuje vřelým zvukem křídlovky a lyrickými, někdy až minimalistickými melodiemi. Jeho jedinečný přístup k samotnému nástroji dodává jeho hře charakter a skladbám zajímavé barvy.

Stanislaw Pawlak – klávesové nástroje a syntezátory

Pomocí vlastních zvuků vytváří zajímavé prostory v harmonii a basových linkách. Jako skladatel hudebního divadla a zároveň interpret improvizované hudby považuje emoce a zvuk za nejdůležitější aspekty vyjádření.

Mieszko Lowzyl – bicí

Hledač hudby a rytmů ve světě, bubeník, perkusista a zvukař. Vytváří fusion, chillout, taneční a sociálně angažovanou hudbu. V jeho hře může divák slyšet kombinaci trance a domorodé hudby s moderním zvukem a jazzově zakotveným beatovým přístupem

 

Festival Dny polské kultury v Brně

Festival Dny polské kultury v Brně se letos uskuteční již počtrnácté. Jeho počátky jsou spojeny s oslavou 45 let partnerství Brna a Poznaně v roce 2011. V letošním roce si tedy připomínáme 58. výročí spolupráce Brna a Poznaně.
Festival proběhne ve dnech 8. - 30. dubna 2024.

english