Mobile menu

Vedle tvorby a vlastní činnosti Divadla Husa na provázku, HaDivadla a Terénu realizuje CED také vlastní projekty. Jedná se o společné akce divadel a vlastní produkci.

large

Kultura volí dialog

Prohloubit spolupráci, artikulovat priority v oblasti legislativy a financování kultury a nastínit budoucnost strategických dokumentů včetně meziresortní spolupráce požadují po politických stranách kandidujících do letošních parlamentních voleb zástupci a zástupkyně odborné kulturní veřejnosti.

Více
large

VISEGRAD FOCUS: Belarus

This project is co-financed by the governments of the Czech Republic, Hungary, Poland and Slovakia through a grant from the International Visegrad Fund. The mission of this fund is to develop the ideas of sustainable regional cooperation in Central Europe

Více
large

Umělcem v Bělorusku: Nastassja Kudasavová a Sjarhej Kalenda

V neděli 16. května přijeli do České republiky běloruští spisovatelé Nastassja Kudasavová a Sjarhej Kalenda. Spisovatelé byli pozvaní na rezidenční pobyt, který vznikl na popud Ambasády nezávislé běloruské kultury, Centra experimentálního divadla a Moravské zemské knihovny. Pobyt tvůrců organizuje a financuje Moravská zemská knihovna a zajišťuje je jeho sekce České literární centrum.

Více
large

Rezidenční pobyty pro běloruské umělce

Ambasáda nezávislé běloruské kultury při Centru experimentálního divadla iniciovala rezidenční pobyty pro běloruské umělce.

Více
large

Dopisy běloruským politickým vězňům

CED a Ambasáda nezávislé běloruské kultury v ČR spustily mimořádný projekt, jehož smyslem je podnítit sepsání osobních dopisů běloruským politickým vězňům. Autory dopisů mají být významné osobnosti českého kulturního a veřejného života.

Více
large

Ambasáda nezávislé běloruské kultury v ČR

CED navazuje na odkaz Václava Havla a zřizuje v Brně Ambasádu nezávislé běloruské kultury v ČR. Otevření ambasády je symbolicky směřováno na 17. listopad, který je v České republice státním svátkem a Dnem boje za svobodu a demokracii.

Více
large

Coming off the Tracks

A CED discussion on the (post) pandemic situation

Více
large

Authors’ Reading Month 2020

Authors’ Reading Month (ARM), which is the largest literary festival in Central Europe, was established in Brno in 2000 and over time spread to other cities: in 2011, to Ostrava; a year later to Wroclaw and Košice; and, most recently, to Lviv, in 2015. The programme of the festival has a dual focus: the first is domestic, i.e., the literature of the host countries; the second is the literature of the country that is awarded the title of ‘Guest of Honour’ in that particular year.

Více
large

Thirty: A Horizontal Celebration

On the occasion of the 30th anniversary of the Velvet Revolution, the ‘horizontal celebration’ Thirty took place in Husa na provázku Theatre on 17 November 2019

Více
large

The call of Brno’s cultural institutions to declare a state of climate emergency in the city of Brno

We live in times of extraordinary and dramatic changes, one of which is climate change. There were times when the warnings of rising emissions were rather sporadic. Today, however, a substantial body of experts in the field are calling for reductions in CO2.

Více
česky