Mobile menu
Běloruské drama současnosti

Běloruské drama současnosti

 
V rámci doprovodného programu mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno se v sobotu 20. 5. uskuteční v Divadle Husa na provázku debata na téma „Běloruské drama současnosti“.
 

V kontextu ženských vůdkyň běloruské revoluce není možné přeslechnout sílu ženského hlasu v současném Bělorusku. S režisérkou inscenace HRDINKY Divadla Husa na provázku Palinou Dabravolskajou, přední běloruskou autorkou Ninou Ive a překladatelkou, členkou uměleckého uskupení Pulsar Terezou Krčálovou bude o odbojném potenciálu umělecké tvorby hovořit divadelní teoretička a překladatelka Romana Štorková Maliti. Společně také představí Antologii současného běloruského dramatu, která vychází v nakladatelství Větrné mlýny. Tato publikace českému publiku přiblíží běloruské autorky různých generací či poetik. Jde o první ucelené výběrové vydání ženského běloruského dramatu a zároveň o první odbornou reflexi současného běloruského dramatu ve formě studie. 


Diskuze se koná ve spolupráci s nakladatelstvím Větrné mlýny, Divadlem Husa na provázku a Ambasádou nezávislé běloruské kultury v ČR v českém a ruském jazyce. 

 

Koná se 20.5. 2023 od 13:00 na Sklepní scéně CED v rámci festivalu DSB.

 

více: https://divadelnisvet.cz/dsb/20-05-beloruske-drama-soucasnosti/

 

česky