Mobile menu

Divadlo Husa na provázku

scéna současných témat a nečekaných forem

České umělecké hnutí, jehož počátky sahají do druhé poloviny šedesátých let, do období tzv. pražského jara. Od roku 1967 spojuje divadelníky, spisovatele, hudebníky i výtvarníky, pro něž je umění životním postojem a umělecká tvorba výsadou.

Poetiku tohoto divadla – hnutí, jež s každou generací identifikuje nové společenské výzvy a stále znovu tak vynalézá samo sebe, charakterizují  důrazy na rozvíjení jedinečného dědictví tzv. nepravidelné dramaturgie, na sílu imaginace a sdílenou tělesnost.

Při své práci staví na svobodě projevu, otevřenosti dialogu a názorové pluralitě a prostřednictvím svých produkcí dlouhodobě usiluje o překonávání bariér a rozporů ve společnosti, vtahování marginalizovaných skupin obyvatel do centra veřejné diskuse a posilování sociální koheze. 

Divadlo Husa na provázku dnes zaujímá jedinečné místo na evropské divadelní mapě, spolupracuje s předními českými i zahraničními režiséry současnosti a jeho cenami ověnčené produkce jsou pravidelnými hosty na festivalech po celém světě.

Od ledna 2019 je uměleckou šéfkou Divadla Husa na provázku oceňovaná mladá režisérka Anna Davidová.

english