Raději zešílet v divočině
utopie z okraje
Odchod do divočiny jako pokus o nový začátek a radikální sebeurčení. O osobní či společenskou reformu. O vlastní utopii. O samotu. Co je to za civilizaci, ve které se knihy o útěku z ní stávají bestsellery?
V půlce devatenáctého století se americký filosof Henry David Thoreau stáhl z města do lesů u jezera Walden, aby v podmínkách prostého a soběstačného života znovupromyslel úděl moderního člověka. On i jeho dnešní následovníci, dobrovolní vyhnanci a samotáři z knih rozhovorů Aleše Palána, svým způsobem života zpochybňovali samotné základy naší existence ve společenském systému dávno před tím, než jimi otřásla globální pandemie. Neukazují nám nyní, co je třeba změnit, abychom v něm nezešíleli?
Anna Davidová (1984) se svou snivou režijní poetikou a temperamentní obrazivostí zařadila mezi nejvýraznější režijní talenty mladé generace. Od ledna 2019 je uměleckou šéfkou Divadla Husa na provázku. Ještě coby režisérka na volné noze vytvořila i zde několik inscenací vysoce ceněných diváky i odbornou veřejností. Získala Cenu divadelní kritiky v kategorii Talent roku.
inscenační tým
Režie:
Anna Davidová
Dramaturgie:
Martin Sládeček
Scéna:
Jan Štěpánek
Kostýmy:
Hana Knotková
Hudba:
Ivan Acher
Inspice:
Lenka Jirků
Foto:
Patrik Borecký
osoby a obsazení
Dalibor Buš
Růžena Dvořáková
Vladimír Hauser
Ivana Hloužková
Milan Holenda
Dušan Hřebíček
Ondřej Kokorský
Jan Kolařík
Sylvie Krupanská
Tereza Marečková
Marek Pospíchal