Centrum experimentálního divadla, p. o.

EN FR

Brněnská divadelní scéna s tradicí a osobitým pohledem na svět. HaDivadlo bylo založeno v polovině sedmdesátých let v Prostějově. Od počátku se profiluje jako scéna vyhraněné autorské poetiky, náročné dramaturgie a silných tvůrčích osobností. Původně Hanácké divadlo se transformovalo do HaDivadla a přesunulo do Brna, kde se stalo součástí Centra experimentálního divadla.

Novinky


HaDivadlo - 43. sezona HaDivadla 2017/18

 

VĚČNÝ NÁVRAT – KRIZE BUDOUCNOSTI

 

Smést z minulosti prach nostalgie a módnosti! NÁVRAT k minulosti jako k rukověti budoucna. NÁVRAT jako SKOK vpřed. Minulost vede lid – DÁL! Klid?

HaDivadlo - Strýček Váňa na závěr a postupný vstup do 43. sezony

Posledním představením v sezoně na domácí scéně HaDivadla bude oceňovaný Strýček Váňa. Po závěrečném domácím uvedení 15. 6. – společně s další, sebereflexivní adaptací Havlovy Vernisáže – je ještě 24. 6. také na programu Mezinárodního festivalu Divadla evropských regionů v Hradci Králové. Poslání sdílet společně VŠICHNI naševaše sebeozdravné pochyby i otazníky, napříč hranicím domácí scény, města, směru či umělým škatulkám tradice vs. revize, se při uzavření kruhu „sebereflexe sebereflexe“ zrcadlí v rozmanitých konturách! Stačí jen před věčným návratem k budoucnosti příští 43. sezony v apelu neustat a všem znejasnělým, tekutým ne/jistotám dneška nepodlehnout. Kolik vás bylo?!

HaDivadlo - HaDivadlo a Studio Hrdinů

HaDivadlo v této sezoně otevřeně deklaruje spřízněnost s dramaturgií Studia Hrdinů. Společně vznikající inscenace Síla zvyku (premiéra 28. 4.) a Macocha (premiéra 6. 6.) se budou ptát po zodpovědnosti umělce/intelektuála/kritika v dnešním celospolečensky komerčním prostředí. „Chceme dát prostor výtvarně orientované poetice kmenových tvůrců Studia Hrdinů Jana Horáka, Michala Pěchoučka a Kamily Polívkové, kteří se podílejí na vzniku našich nových představení. Pro HaDivadlo nyní zkoušejí Jan Horák a Michal Pěchouček hru Síla zvyku rakouského cynika Thomase Bernharda. Podle prózy Petry Hůlové Macocha vznikne koprodukce obou divadel v režii Kamily Polívkové,“ specifikuje dramaturg Matěj Nytra.

HaDivadlo - Premiérareprízareprízaderniérapremiéra

Roman Štětina ohledává médium divadla. Pracuje s živou pamětí herců, ze které vyvolává fragmenty jejich aktuálního repertoáru. Prostor mezi postavou a osobností herce se rozšiřuje a otevírá se krajina osobnostního přístupu, osvojených technik, fragmentů textů a emocí, až k představě ideálního diváka, který musí být vždy ‒ tady a teď. Nová studiová inscenace HaDivadla právě na repertoáru!

HaDivadlo - Směšná temnota – premiéra

Před hamburským soudem se obhajuje somálský pirát – kupodivu v němčině! A kupodivu jeho řeč obsahuje mnoho přiléhavých detailů, které až podezřele kopírují televizní obrazy o těch DRUHÝCH ze třetího až, bůhvíkolikátého... šestého světa. Brzy tenhle bezvýznamný monologický „případ“, vhodný tak akorát pro humanitární organizace, vytlačí (konečně!) příběh dvou vojáků z EU, kteří se do pralesní temnoty vydávají splnit svoji misi. Současný evropský mediální mýtus povstává. „Výpravná“ a ironicky necenzurovaná hra německého „übertalentu“ Wolframa Lotze v režii Filipa Nuckollse s mladší částí souboru HaDivadla.

Program
20.2.2019:
19:30 HADI:Maloměšťáci 
21.2.2019:
19:30 HADI:Vernisáž 
22.2.2019:
17:30 HADI:Vernisáž 
23.2.2019:
19:30 HADI:Čevengur