Třicet: Horizontální oslava

Připomínat třicáté výročí listopadové revoluce má hluboký význam. O tom, za jak zásadní událost pokládáme převrat v roce 1989, nejlépe svědčí skutečnost, že jsme se rozhodli uspořádat horizontální oslavu s názvem Třicet. Po velmi dlouhé době se Centrum experimentálního divadla, Divadlo Husa na provázku a HaDivadlo sešla u jednoho stolu, aby nerozdílnou rukou a společnými silami oslavila Sametovou revoluci a následnou proměnu naší společnosti. Vůbec poprvé se k nim přidává také nová platforma CED – pole performativního umění Terén. To samo o sobě činí z této oslavy mimořádnou záležitost, z níž máme upřímnou a opravdovou radost.


Slovo oslava možná někomu evokuje halasnou a blyštivou událost, cinkání skleniček, hudbu, tanec, halekání z otevřených oken  a mávání prapory. Pro nás je však tentokrát oslava především důvodem k přátelskému setkání a společnému zamyšlení nad tím, kde žijeme a co se kolem nás dělo a děje. Oslava začíná v 16,00 hodin a bez přerušení potrvá až do půlnoci. Nechceme, aby vznikl jakýsi definitivně uzavřený jevištní tvar koncentrovaný do krátkého inscenačního času. Naší snahou je vytvořit horizontální událost – zrušit hranice mezi jevištěm a hledištem a vytvořit místo a atmosféru pro setkávání. K rozhovorům proto zveme nejen
30 hostů, ale i naše diváky. Věříme, že se u nás hosté a diváci zdrží déle, aby se mohli vzájemně potkat a mluvit spolu o všem, co je zajímá.

Součástí oslavy je i videoprojekce unikátních dobových záznamů (projekce probíhá nepřetržitě ve smyčce v provázek.sále) a výtvarná instalace sestavená z revolučních hesel, prohlášení
a vzkazů lidí.

Po celou dobu konání bude k dispozici bar s jídlem a pitím na provázek.dvoře. Můžete přicházet a odcházet dle libosti, zúčastnit se v případě zájmu dalších akcí v Brně a zase se kdykoliv vrátit za námi.Odkazy a materiály:
Kompletní program
Přehled a časy debat
Harmonogram s medailonky (formát A0)
Tisková zpráva